Mario Fančovič

Mario Fančovič

Narodil som sa v Nitre a v tomto meste som strávil svoje detstvo aj mladosť. Od malička ma ťahalo k hudbe, a teda moja najväčšia záľuba prirodzene udala smer môjmu vzdelaniu, ako aj profesii. Po úspešnom absolvovaní Konzervatória v Bratislave som pokračoval v štúdiu operného spevu na JAMU v Brne a VŠMU v Bratislave. Pracoval som ako sólista v Opere SND, spieval som v Štátnej opere v Banskej Bystrici, bol som členom Komornej opery vo Viedni a v súčasnosti pôsobím ako stály člen divadla Bühne Baden neďaleko Viedne. V roku 1990 som založil a’cappellovú skupinu Close Harmony Friends.

K Rotary som sa dostal v roku 2004, keď bol založený Rotary klub Nitra Harmony ako druhý nitriansky klub patriaci do organizácie Rotary International. Som jedným z pôvodných členov a mal som česť byť prezidentom RC Nitra Harmony v rokoch 2006/2007 a opäť v 2018/2019. V roku 2010  som bol na základe mojej práce pre Rotary ocenený ako Paul Harris Fellow.

Spolu s mojimi kolegami z RC Nitra Harmony pravidelne podporujeme rôzne charitatívne a humanitárne organizácie, zúčastňujeme sa konferencií a cestujeme po svete, pracujeme s mládežou, finančne a materiálne podporujeme komunitné organizácie. Počas môjho prezidentstva sme poskytli príspevok pre Kardiocentrum v Nitre a taktiež sme sa podieľali na obnove lesov zničených po víchrici vo Vysokých Tatrách.

Ako otcovi troch detí mi veľmi záleží na dobrom vývoji našej spoločnosti tak, aby sme zanechali budúcim generáciám lepší svet. Verím, že moje pôsobenie v Rotary klube Nitra Harmony k tomuto cieľu prispeje.

napíšte mi